Gyógyászati célú felhasználása

Gyógyászati célú felhasználása

Említi a Népgyógyászat valamint a VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben (Pharmacopoea Hungarica) hivatalos drog (gyógyító hatás) az illóolaja (Aetheroleum Lavandulae) és a teljes virágzás előtt begyűjtött, szárított virága (Lavandulae flos).Felhasználják még friss vagy szárított virágos hajtásait (Lavandulae herba) is, amely nem hivatalos drog. Írásos emlékek alapján az emberiség már 2500 éve használja. Évszázadok óta termesztik.Összetevői közül a…

Kozmetikai célú felhasználása

Kozmetikai célú felhasználása

Szappanok, krémek közkedvelt alapanyaga. Antibakteriális, gyulladáscsökkentő, keringésjavító, fájdalomcsillapító és gombaölő hatású. Értékét a benne levő linalil-acetát tartalma fejezi ki (min. 35%). Enyhe korpásodásra kiváló gyógyír a levendulás hajöblítő. A levendula népszerűsége nem újkeletű, kultúrája és alkalmazása az ókori időkig nyúlik vissza. Olaja és a parfümipar története szorosan összefügg. Igazi szépségőrző! Nem véletlenül alkotórésze számos szépségápolási…

Étkezési célú felhasználása

Étkezési célú felhasználása

Íze telt és karakteres, így ha nem szeretnénk túlzottan markáns, szappanszerű ízeket, akkor mindig egy csipetnyi levendulát használjunk. Fő a mértékletesség, parányi adagokkal kísérletezzünk! A levendulát nem érdemes hosszabb hőhatásnak kitenni, mert könnyen bekeseredhet. (rövid ideig főzzük, majd eltávolítjuk) A szárított levendula erősebb aromájú, mint a friss, a friss viszont üdébb. Almával nagyon jól harmonizál….